Prečo filtrovať vodu

Voda je základom života

Voda v ľudskom tele tvorí v priemere 55 až 75% celkovej našej hmotnosti. Je to druhá nevyhnutná zložka pre náš život hneď po kyslíku. Pomáha pri trávení potravy, pri regulácii telesnej teploty, odstraňuje toxíny a iné odpadové látky z tela. Bunky v tele sú obklopené tekutinou, ktorá je zväčša tvorená vodou a rovnako vaše bunky obsahujú 70% až 80% vody.

Voda prúdi naším telom bez oddychu a pomáha, aby proteíny, enzýmy a gény fungovali správne. Vždy, keď sa doma idete napiť vody, predpokladáte, že táto je bezpečná. Či je však tento predpoklad správny je diskutabilné.

Zdroje pitnej vody sú pod veľkým tlakom, vzhľadom na znečistenie, klimatických zmien a potrieb neustále rastúcej populácie. Nikdy nebola väčšia požiadavka na pitnú vodu ako je teraz!

Konzumácia vody „z točky“ môže spôsobiť zdravotné problémy v krátkodobom aj dlhodobom hľadisku. Obsahuje totiž ťažké kovy, chemikálie ako chlór, pesticídy, dusičňany, dezinfekčné látky, zvyšky liekov a ďalšie organické a neorganické zlúčeniny.

10 dôvodov, prečo si filtrovať vodu z vodovodu

 1. Filtrovaná voda má lepšiu chuť a vôňu tým, že sa z nej odstráni chlór, chemikálie, pesticídy, ťažké kovy a kontaminácia baktériami.
 2. Filtre odstraňujú tieto zložky ihneď a tým bránia škodlivým substanciám, aby sa dostali do vášho organizmu.
 3. Ak si kúpite zabudovaný filter, budete mať zdroj čistej, zdravej vody, ktorý vás vyjde menej ako kupovanie drahej vody v plastových fľašiach, čím navyše zaťažujete životné prostredie.
 4. Vodné filtre znižujú riziko určitých druhov rakoviny ako je rakovina hrubého čreva, rakovina konečníka, rakovina močového mechúra tým, že odstraňujú z vody chlór a THMs (odstraňuje napr. Aquasana, Amway filter na 99%)
 5. Uhlíkový vodný filter vie odstrániť nebezpečnú kontamináciu pitnej vody a zároveň zachovať zdravé minerály, ktoré udržujú PH pitnej vody.
 6. Piť čistú, filtrovanú vodu chráni vaše telo pred chorobami a vedie celkovo k lepšiemu zdraviu a energii.
 7. Vodný filter sprostredkováva čistú, zdravú vodu pre varenie, rovnako ako na pitie.
 8. Vodný filter redukuje riziko ochorenia tráviaceho traktu o viac ako 80% tým, že odstraňuje kryptosporídium, e-coli a giardiu (malý parazit)z pitnej vody.
 9. Pitie čistej vody je špeciálne dôležité pre deti. Vodný filter pomáha získavať zdravšiu vodu pre vyvíjajúci sa imunitný systém detí.
 10. Vodné filtre ponúkajú ochranu nášho tela pred viac ako 2100 známymi toxínmi, ktoré môžu byť prítomné v pitnej vode.

Ale aby sme neboli len pri pití vody, rovnako sa všetky tieto látky vedia dostať do nášho tela aj pri kúpaní, či sprchovaní. Dajme si teda:

10 dôvodov prečo si filtrovať vodu na sprchovanie

 1. Používaním sprchového filtra zabraňujete prenikaniu chlóru a iných chemikálií do vášho tela.
 2. Sprchovanie vo filtrovanej vode pomáha k lepšiemu zdraviu dýchacieho systému tým, že znižuje riziko astmy, bronchitídy z nadýchania sa chlóru.
 3. Sprchovanie sa vo vode bez chlóru znižuje riziko rakoviny prsníka a močového mechúra.
 4. Deti, ktoré sú chlórom ohrozené najviac, môžu najviac vyťažiť z odstránenia chlóru zo sprchovej vody
 5. Chlór spôsobuje únavu a umývanie sa vo vode s odstráneným chlórom vedie k lepšiemu zdraviu a viac energie.
 6. Odstránením chlóru budete mať lepší vzduch v celom dome.
 7. Voda bez chlóru tak nevysušuje pokožku, tým bude mäkšia, zdravšia a vyzerajúca mladšie.
 8. Odstránením chlóru z vody na sprchovanie znižuje problémy s podráždením pokožky a viditeľnosťou vrások.
 9. Vaše vlasy budú vyzerať zdravšie a nebudú také suché, keď si vodu prefiltrujete. Budú si vedieť zachovať svoje zvlhčujúce látky.
 10. Keďže telo si bude vedieť udržať svoje zvlhčujúce schopnosti, nebudete musieť používať kupované telové mlieka a oleje.

Je filtrovaná voda zdravá?

Najväčšou nevýhodou filtrovanej vody je jej demineralizovanie. Filtre z nej totiž neodstraňujú len nežiaduce látky, ale aj dôležité minerály. Áno, to je pravda. Nezabudnime však na to, že naše telo dokáže prijímať minerály z rôznych zdrojov.

Tým najdôležitejším zdrojom minerálov je strava. Minerály vody vám nebudú až tak chýbať, ak máte vyvážený jedálníček.

Navyše, pri niektorých ochoreniach je filtrovaná voda výhodou, pretože nezaťažuje trávenie. Uprednostňujú ju najmä ľudia so žlčníkovými alebo obličkovými kameňmi.

Čo je šungit a prečo ho používať?

Šungit je hornina pochádzajúca z Ruska, ktorá slúži na úpravu pitnej vody. Vďaka svojmu zloženiu dokáže na seba naviazať škodlivé látky a produkuje tak kvalitnú vodu na pitie s priaznivými účinkami pre organizmus. Šungitová voda sa môže používať ako pitná (pre ľudí aj zvieratá), ale svoje využitie nachádza aj v kozmetike, pri inhaláciách, kúpeľoch či polievaní kvetín v domácnosti.

Šungit z vody odstraňuje:

 • mechanické nečistoty,
 • chlór,
 • organické látky,
 • ťažké kovy,
 • zlepšuje chuť vody,
 • ničí pach vody.

Poobzerajte sa po rôznych možnostiach filtrácie vody a vychutnajte si ju tak, aby bola pre vaše telo prospešná. Z dobrej vody sa vám nebude tak rýchlo zanášať kanvica vodným kameňom a budete si môcť spraviť vynikajúce kakao alebo kávu.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Nákupný košík